nabór wniosków: I KWARTAŁ 2023

20 000 PLN
na wymianę eternitu

Wsparcie nie jest udzielane na wymianę dachu na budynkach mieszkalnych.


Formularz kontaktowy:


  Dla kogo?

  Warunkiem uczestnictwa w programie jest ubezpieczenie w KRUS lub przyznanie dopłat bezpośrednich w roku 2021.

  Wnioskodawca musi być właścicielem lub współwłaścicielem budynku na którym wymieniany będzie dach.
  Wsparcie nie jest udzielane na wymianę dachu na budynkach mieszkalnych.

  W programie można ubiegać się o zaliczkę na inwestycję w wysokości maksymalnie 50% kwoty wsparcia, maksymalna kwota zaliczki to 10 000 zł.

  Warunki programu


  Wsparcia udziela się na wymianę pokrycia dachu wykonanego z wykorzystaniem wyrobów zawierających azbest przez zastąpienie go nowym pokryciem dachu wolnym od wyrobów zawierających azbest na budynkach służących do produkcji rolniczej.

  Maksymalna powierzchnia, do której rolnikom przysługuje wsparcie, wynosi 500 m2, a stawka pomocy to 40 zł/m2. Wymiana musi dotyczyć całego dachu.

  Zasady programu


  Program nie wymaga przygotowania kosztorysu inwestorskiego, jedynym zobowiązaniem jest faktyczna wymiana pokrycia dachowego oraz utylizacja materiału zawierającego azbest.

  Agencja nie wymaga faktur na zakup materiałów, wymianę można wykonać samodzielnie. Na realizacje inwestycji jest rok od jej rozpoczęcia, maksymalny termin realizacji to 31 grudnia 2025.

  Zakres obsługi PAPFU

  Jako firma zajmujemy się programem kompleksowo: złożymy za państwa wniosek oraz wystąpimy o zaliczkę, napiszemy pismo do gminy dotyczące utylizacji azbestu, rozliczymy program, przygotujemy dokumenty ostateczne przed kontrolą.

  Ponadto w przyszłym roku bezpłatnie złożymy wniosek o dopłaty bezpośrednie oraz dobierzemy odpowiedni program z nowego PROW-u który rozpocznie się w 2023 roku.

  Najbliższy nabór wniosków zostanie przeprowadzony w pierwszym kwartale 2023 roku.

  Gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku gdy klient nie otrzyma dofinansowania.


  Formularz kontaktowy:


   Zmieniamy obraz
   polskiej wsi

   PAPFU powstało z myślą o rozwoju polskiej wsi. Chcemy wzmocnić zmysł przedsiębiorczości, który drzemie w większości z nas.