Przejdź do treści

Jak wygląda proces obsługi w PAPFU?

Bezpłatna konsultacja

Początkiem współpracy jest bezpłatna konsultacja z naszym doradcą w celu sprawdzenia czy kwalifikujesz się do programu i czy jesteś w stanie spełnić jego zobowiązania. Weryfikujemy czy Twoja inwestycja jest zgodna z zasadami programu, wszystko oczywiście bezpłatnie.

Podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy

Po pozytywnej weryfikacji Twoich szans na otrzymanie dotacji przesyłamy na Twój adres mailowy umowę współpracy, którą należy podpisać i odesłać w formie skanu oraz listem na adres jednego z naszych biur.

Wypełnienie ankiet oraz skompletowanie załączników

Po podpisaniu umowy wysyłamy na Twój adres mailowy elektroniczne ankiety dotyczące Twojego gospodarstwa oraz listę załączników, które będą niezbędne do przygotowania wniosku o dotację. Potrzebne będą również oferty na sprzęt, który planujesz zakupić w ramach dofinansowania lub kosztorys w przypadku inwestycji budowlanej.

Przygotowanie oraz złożenie wniosku

Po przesłaniu do nas kompletnych ankiet, ofert oraz załączników, weryfikujemy ich poprawność. Jeżeli wszystko jest ok to zabieramy się za przygotowanie dokumentacji, zazwyczaj trwa to około 2 tygodnie.

Poprawki oraz uzupełnienia

Po złożeniu wniosku w oczekiwaniu na jego rozpatrzenie możemy spodziewać się wezwania do uzupełnień oraz poprawek, są one naturalnym elementem całego procesu. Poprawki zazwyczaj są dwie: formalna i merytoryczna.

Decyzja oraz wypłata pierwszej raty

Agencja ma zazwyczaj 6 miesięcy od zakończenia naboru na sprawdzenie wniosku i wydanie decyzji, niestety czasem trwa to nieco dłużej, trzeba być przygotowanym na około 8 miesięcy oczekiwania od złożenia wniosku do rozpatrzenia.

Realizacja biznesplanu oraz rozliczenie

Po wypłacie pierwszej raty mamy 2 lata na realizację biznesplanu oraz spełnienie zobowiązań, oczywiście w trakcie tego czasu jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pilnujemy żeby cała inwestycja przebiegła zgodnie z zasadami programu oraz żebyś spełnił wszystkie zobowiązania.

Obserwuj nasze kanały w social media żeby być na bieżąco.

Zmieniamy obraz
polskiej wsi

Polska Agencja Pozyskiwania Funduszy Unijnych Sp. z o. o.
ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
NIP: 527-294-11-56 KRS:0000868150 REGON:387538350
Kapitał zakładowy 100 tys. zł