Restrukturyzacja małych gospodarstw

logo papfu

Tegoroczny nabór wniosków w programie Restrukturyzacja małych gospodarstw został przedłużony do końca czerwca. W ramach programu możesz pozyskać 60 000 zł bezzwrotnej premii na rozwój Twojego gospodarstwa. Środki możesz przeznaczyć na:
· zakup ziemi, nawet od bliskiej rodziny
·
zakup maszyn
·
budowę, rozbudowę lub modernizacje budynków gospodarczych
·
zakup zwierząt do stada podstawowego
·
założenie sadów lub plantacji – o okresie produkcyjnym ponad 5 lat.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie co najmniej 1 hektara ziemi rolnej lub zarejestrowanego działu specjalnego produkcji rolnej. Żeby skorzystać z premii co najmniej 25% całości Twojego przychodu musi pochodzić z rolnictwa, jest to obliczane na podstawie tegorocznego wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz PITu z zeszłego roku. Nie musisz być ubezpieczony w KRUS.

Jeżeli chcesz żebyśmy pomogli Ci dowiedzieć się czy możesz z niego skorzystać wypełnij krótki formularz kontaktowy. Po wypełnieniu formularza sprawdź swoją skrzynkę mailową, przesłaliśmy Ci wiadomość z kilkoma pytaniami weryfikacyjnymi. Odpowiedz w wiadomości zwrotnej i sprawdzimy czy masz możliwość ubiegania się o 60 000 zł w ramach programu oraz skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w celu omówienia ewentualnej współpracy w ramach programu.

Jako Polska Agencja Pozyskiwania Funduszy Unijnych świadczymy usługę kompleksowej obsługi całego programu. Przygotujemy wniosek, biznesplan, poinstruujemy jakie załączniki będą niezbędne do złożenia w ARiMR. W dalszym etapie przygotujemy również wnioski o płatności oraz ewentualne poprawki, uzupełnienia czy zmiany w biznesplanie. Do naszych zadań należy również rozliczenie wszystkich środków, które jest najważniejszym elementem wniosku o wypłatę drugiej raty płatności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji i dofinansowań. Przez cały okres zobowiązania nasi specjaliści będą do Państwa dyspozycji.

    Zasady programu

    Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi programu.