Przejdź do treści

Szkolenia biogazowe 2022

Zapraszamy na cykl bezpłatnych szkoleń połączonych ze zwiedzaniem funkcjonujących mikrobiogazowni rolniczych przy gospodarstwach rolnych.

O szkoleniach

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników do uczestnictwa w warsztatach dotyczących mikrobiogazowni rolniczych, będących własnym, niezależnym źródłem energii elektrycznej i cieplnej.

Szkolenia skierowane są przede wszystkim do hodowców bydła mlecznego oraz trzody chlewnej, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o sposobie działania oraz warunkach powstania takich instalacji. Podczas warsztatów omówione zostaną wszelkie podstawowe kwestie praktyczne, prawne oraz finansowe.

Szkolenia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Lokalizacje i terminy:


1.12 Boguszewiec (mazowieckie) biogazownia na gnojowicy świńskiej
ZAPISY ZAKOŃCZONE
7.12 Nowa Wieś (wielkopolskie) biogazownia na gnojowicy świńskiej
ZAPISY ZAKOŃCZONE
9.12 Starczów(dolnośląskie) biogazownia na gnojowicy bydlęcej
ZAPISY ZAKOŃCZONE

Warsztaty odbędą się w godzinach 9.00- 15.00

Tematyka szkoleń:

Podstawowa wiedza o mikrobiogazowniach

Wprowadzenie do tematu, rodzaje mikrobiogazowni, dobór rodzaju instalacji do ilości odpadów wytwarzanych w danym gospodarstwie rolnym

Źródła finansowania i aspekty prawne

Aspekty prawne i procedury administracyjne niezbędne do uruchomienia mikrobiogazowni rolniczej i źródła finansowania mikrobiogazowni rolniczych

Działanie mikrobiogazowni w praktyce

Każde warsztaty obejmują wizytę w gospodarstwie posiadającym funkcjonującą mikrobiogazownię rolniczą, połączoną z prezentacją sposobu działania i obsługi instalacji

Dlaczego biogaz?

Własny prąd

Stabilne źródło energii elektrycznej

Stały dochód

Korzyść pieniężna ze sprzedaży nadwyżek prądu

Dobry nawóz

Poferment czyli nawóz o wysokiej zawartości składników mineralnych

Darmowe ciepło

Własne źródło energii cieplnej


Zapisy na warsztaty


www.papfu.pl/szkoleniabiogazowe-rodo

OrganizatorWykonawca


Polska Agencja Pozyskiwania Funduszy Unijnych Sp. z o.o. to lider rynku pozyskiwania środków europejskich dla rolników, oferujący też profesjonalną obsługę zakładów przetwórczych.

Specjalizujemy się również w biogazowniach, w których widzimy szansę na zwiększenie udziału i korzyści rolników oraz przetwórców z rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii.