Przejdź do treści

Warsztaty biogazowe NAHTEC

Zapraszamy na pierwsze w Polsce bezpłatne warsztaty biogazowe połączone z wizytą na działającej biogazowni rolniczej przy zakładzie przetwórczym.

O warsztatach

NAHTEC i Koniczyna Biogaz zapraszają do uczestnictwa warsztatach dotyczących biogazowni rolniczych, będących własnym, niezależnym źródłem energii elektrycznej i cieplnej.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do rolników oraz zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, którzy chcieliby dowiedzieć się w jakich warunkach i w jaki sposób w praktyce można zrealizować opłacalną inwestycję w biogazownię.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Lokalizacja i termin warsztatów:


1.03 OSP Chełmo (łódzkie) biogazownia rolnicza przy zakładzie mięsnym
dokładna lokalizacja w mapach Google


Warsztaty odbędą się w godzinach 9.00- 17.00

Tematyka warsztatów:

Podstawowa wiedza o biogazowniach

Warunki niezbędne do powstania rentownej biogazowni, dobór instalacji do surowców dostępnych w gospodarstwie rolnym lub zakładzie przetwórczym

Źródła finansowania i aspekty prawne

Aspekty prawne i procedury administracyjne niezbędne do uruchomienia biogazowni rolniczej i źródła finansowania biogazowni rolniczych

Działanie biogazowni w praktyce

Warsztaty obejmują wizytę w biogazowni rolniczej funkcjonującej przy zakładzie przetwórczym, połączoną z prezentacją sposobu działania i obsługi instalacji

Dlaczego biogaz?

Własny prąd

Stabilne źródło energii elektrycznej na potrzeby własne i sprzedaż do sieci

Darmowe ciepło

Własne źródło energii cieplnej

Utylizacja odpadów

Korzyści z przetwarzania odpadów organicznych

Dobry nawóz

Poferment czyli nawóz o wysokiej zawartości składników mineralnych


Zapisy na warsztaty


Zapisy na warsztaty zostały zakończone.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przyszłymi organizowanymi przez nas wydarzeniami prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się poniżej.


www.papfu.pl/szkoleniabiogazowe-rodo

Organizatorzy


Korzenie naszej firmy znajdują się w południowej Austrii.
Od wielu lat działamy na terenie całej Europy i świata. Zrealizowaliśmy już ponad 100 biogazowni o mocy od poniżej 100kW do 12MW, w tym w Polsce, gdzie jesteśmy obecni od 2014 roku.


Zajmujemy się niezależnym doradztwem w zakresie biogazu, w tym pozyskiwaniem dofinansowań publicznych. Jesteśmy ekspertami, którzy są w stanie pomóc podczas każdego etapu inwestycji w biogazownię – zaczynając od wstępnej weryfikacji możliwości jej przeprowadzenia, przez wybór technologii i wykonawcy instalacji, aż po zapewnienie finansowania i jej realizację.