Modernizacja gospodarstw rolnych

Obszar F – zielona energia

dodatkowa pula środków

Do 150 000 złotych dofinansowania dla gospodarstw rolnych na inwestycje w odnawialne źródła energii.
Nabór wniosków:
grudzień 2022 / styczeń 2023

O naborze

Na przełomie roku ARiMR uruchomi kolejny nabór wniosków w programie Modernizacja gospodarstw rolnych. Wsparcie będzie dotyczyło nowego obszaru F – zielona energia w gospodarstwie.

Forma wsparcia to dofinansowanie do poniesionych kosztów i będzie wynosiło maksymalnie 50% (60% w przypadku młodych rolników).

Maksymalna kwota dofinansowania to 150 000 zł.

Koszty kwalifikowane

◉ instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kW wraz z magazynami energii
◉ pompy ciepła – o ile będą stanowiły integralną cześć instalacji produkującej energię z promieniowania słonecznego
◉ koszty montażu instalacji urządzeń do produkcji energii
◉ koszty ogólne związane z wydatkami, o których mowa wyżej
◉ koszty zakupu lub rozwoju oprogramowania komputerowego i zakupu patentów, licencji

Dla kogo?


1. Posiadasz od 1 ha do 300 ha użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

2. Twoje gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję zwierzęcą (bydło, trzoda chlewna) lub roślinną. Hodowcy drobiu mogą skorzystać ze wsparcia jedynie jeżeli prowadzą chów ekologiczny.

3. Wartość Ekonomiczna Gospodarstwa mieści się w przedziale od 13 000 euro do 200 000 euro, nasi doradcy policzą to za Ciebie i sprawdzą czy kwalifikujesz się do programu.

4. Jest to dodatkowy nabór, jeżeli korzystałeś już z poprzednich naborów w programie Modernizacja Gospodarstw Rolnych również możesz pozyskać środki z tego dofinansowania.


Formularz kontaktowy

Jeżeli jesteś zainteresowany programem i chciałbyś poznać więcej szczegółów, wypełnij poniższy formularz kontaktowy a nasi doradcy odezwą się do Ciebie. Nabór wniosków odbędzie się na przełomie roku i najprawdopodobniej będzie trwał tylko miesiąc.


BIOGAZUJ Z NAMI

Zmieniamy obraz
polskiej wsi

PAPFU powstało z myślą o rozwoju polskiej wsi. Chcemy wzmocnić zmysł przedsiębiorczości, który drzemie w większości z nas.